148 subscribers
765 views
11

Published On Premiered Oct 7, 2024

Po několikaleté odmlce zaplnily na svátek Václava 28.září náměstí v Náměšti nad Oslavou závodní motocykly a na svůj čas tu čekaly unikátní historické soutěžáky po boku endur poslední generace a upravených pionýrů. Začínal 21. ročník Fichtel cup Enduro 2024, soutěž klubu VEM Náměšť dle pravidel klasického endura, spojených s časovými kontrolami, rychlostními zkouškami a neznámými průjezdními kontrolami. Jely se dva okruhy, jeden měřil 56 km a vedl po silnicích , lesních cestách, pěšinách a poslední úsek břehem rozvodněné řeky Oslavy. Po trati bylo i několik useků s bažinami a brody. I přes tyto obtíže trať zdolali i borci ve věku nad 70 let. Své kategorie ovládli Václav Kvěch, Petr Šupler, Ladislav Pokluda, Jiří Vávra, Robert Bordovský, Patrik Markvart, Jakub Kabát, Jiří Kučera a Kategorii Elektromotocyklů vyhrál Jan Pokluda. Nejrychlejší ze všech jezdců byl Patrik Markvart. Těžkou, mokrou trať zdárně absolvovala bez trestných minut i jedna žena, byla oceněna, Adéla Pšenica (Zvolská) ze Zubří.
Přeji Vám, ať se Vám video líbí a provede Vás tímto závodem a děkuji všem dobrovolníkům, kteří krásný a těžký závod ve svém volném čase zabezpečovali.